De perspectiefnota (tussentijdse begroting met perspectief op de komende jaren) bevat geen opvallende beleidswijzigingen. Dat is wel zo gebruikelijk bij het ingaan van een vierde en laatste raadsjaar. In maart 2026 zijn de gemeenteraadsverkiezingen en dan is er ruimte voor nieuw beleid voor een nieuw bestuur.

Deze bestuursperiode is er veel bereikt en de PvdA is trots op het gerealiseerde sociaal beleid. Door de nieuwe regelingen voor minima maken veel meer inwoners gebruik van de ondersteuning. Fijn dat zij de weg hiernaartoe nu vinden.

Wonen
Wat wonen betreft hebben we kunnen lezen dat er een kink in de kabel komt. In Tussen de Leyen zijn er 200 woningen die wel gebouwd, maar niet bewoond mogen worden. Voor onze gemeente is 200 woningen erg veel. Laten we hopen dat tegen de tijd dat de woningen gebouwd kunnen worden, het stikstofprobleem weg is. Rechtse partijen zijn er niet uitgekomen, waarmee de boodschap voor 29 oktober (de landelijke verkiezingen) duidelijk is.

Energie en natuur
De maatregelen met betrekking tot de energietransitie, het isoleren, werpt vruchten af. Volop particulieren zijn met subsidie aan het isoleren geslagen. Dat mag ook veel sneller. Driekwart van de Nederlanders maakt zich zorgen voor de effecten van klimaatverandering voor toekomstige generaties. Dan zou je toch denken dat er veel draagvlak is voor versnelling. Ook wat betreft natuur hebben we lokaal veel aan biodiversiteit gedaan. Erg belangrijk.

Speerpunten
Een goed bestaan voor iedereen, betaalbaar wonen voor iedereen (ook voor starters, ook voor senioren), energietransitie en natuur en milieu (ook vergroening van het Raadhuisplein): belangrijke thema’s voor de PvdA. We staan zeer zeker niet stil dit laatste jaar, zo laat de perspectiefnota zien, maar GroenLinks-PvdA Gilze en Rijen zal wel in het verkiezingsprogramma 2026 een versnelling op deze punten voorstellen. Heeft u over dit onderwerp vragen of wilt u wat kwijt: mail of bel met de PvdA- fractie: ton.van.gageldonk@pvdagilzerijen.nl 06-22972749.

[banner group='ad_home_rechts count='' transition='fade' timer='3000']